Svet-Stranek.cz
Tatranturist

Za krásnými podzimními výhledy:Velké Karlovice

Za krásnými podzimními výhledy

sobota28. září 2013

FOTO


Na první podzimní výšlap nám počasí připravilo nádherný slunný den. V 10 hodin dopoledne jsme se sešli na vlakové zastávce v Karolince,ulicí Na Marečkově vystoupali k hrázi stanovnické přehrady,kde právě probíhají dokončovací práce její celkové opravy.Odtud jsme po lesní cestě stoupali dále – až na hřeben nad Karolinkou. Po nádherných posečených a vypasených lukách jsme pokračovali po hraně údolí Vsetínské Bečvy, kolem horní stanice lyžařského vleku, s nádhernými výhledy na Vsetínské vrchy a Javorníky. Listnaté stromy se začínaly barvit mnoha odstíny žluté, za týden se objeví i červená a oranžová.Obdivovali jsme nádherné, téměř letecké pohledy do údolí v Raťkově, Bzovém s karlovským fojtstvím a hotelem Luka v jeho závěru, později i v Jezerném s dominujícím hotelem Tatra. Na severu bylo možné detailně pozorovat tajemný vrch Soláň s horským hotelem stejného jména a celé pásmo Vsetínských vrchů od Vsackého Cábu až po Vysokou a Čarták. Na severovýchodě se tyčily obě karlovské rozhledny – ta starší na Čartáku i nová na Miloňové. Obešli jsme kótu Kání (744m), sestoupili lesem na cestu a pokračovali příjemnou cestou přes rozlehlé louky, plné tyčících se kloboučků bedel. Někde se pásly krávy, jinde malá stáda ovcí. Překvapovaly nás nové a nové nádherné výhledy na hřebeny Javorníků i Vsetínských vrchů, posléze i na Radhošťské Beskydy s Radhoštěm,Pustevnami. Čertovým mlýnem a tajemnou Kněhyní. Pak se objevil i beskydský král – rozložitý Smrk se svým menším bratrem Malým Smrkem.

Nakonec jsme začali sestupovat lesní cestou k Pluskovci. Vyšli jsme na louku a pod námi se objevila horní část tohoto malebného údolí. Nad hospodou Kyčerka jsme došli na silničku a po ní za chvíli na karlovskou vlakovou zastávku. Odtud jsme odjeli do svých domovů.

Přestože předcházející dny byly naplněny netrpělivým čekáním na „babí léto“, tato sobota byla jeho pravým obrazem. Kromě krásných vzpomínek na nádhernou valašskou krajinu jsme si mnozí odnášeli domů i bohaté úlovky bedel. 

návštěvníků stránky
celkem241 446
tento týden561
dnes41