Svet-Stranek.cz
Tatranturist

Karlovské toulání II:Velké Karlovice

Karlovské toulání II

16. září 2012 

 

            Sedm turistů vyrazilo v polovině září na výlet do lůna Velkých Karlovic.Autobus zastavil mimořádně při ústí údolí Babská a všichni jsme plni sil vyšlapovali nejdříve po silničce, později po lesní cestě a turistickém chodníku romantickým karlovským údolím.

 

Vystoupali jsme na hřeben Vsetínských vrchů, nedaleko chaty Třeštík, ve které jsme nalezli první občerstvení u roztopeného krbu. Bylo tam velmi příjemně, ale po krátkém odpočinku jsme museli pokračovat dále.Mužská část výpravy obešla vrchol Vysoké, ostatní odhodlaně vystoupali na vrchol nejvyšší hory Vsetínských vrchů ( 1024 m ).

     

Na vrcholu jsme zase poseděli a posvačili a pak sestupovali dolů k rozcestí na Polaně. Odtud jsme scházeli z hlavního hřebene po příjemné cestě kolem Polany a Jestřabí k rozcestí, ze kterého jsme pokračovali již po neznačené cestě k nové dřevěné rozhledně na Miloňové (845 m). Většina účastníků vystoupala až na vrchol rozhledny, ze které se naskytl nádherný výhled na celé Velké Karlovice. Od rozhledny jsme pokračovali Škaredicí přes Kopeček do Miloňova. Po cestě se odpojovali jednotliví turisté a sestupovali po různých cestách dolů podle místa svého bydliště. Poslední dorazili do centra obce před 16. hodinou.

            Celý výšlap byl velice příjemný. Šlo se dobře, pohodlně. Ani nám nepřišlo, že jsme ušli 14 km. 

návštěvníků stránky
celkem241 441
tento týden556
dnes36